Dil Seçimi

English (United Kingdom)Turkish (Turkiye)

banner_kayitliste

onlinekayit tr

OBB Logolar

GSB Logo 2015
 
Ordu’nun Ustaları Ağırladığı Ödüllü Satranç Turnuvası Sona Erdi

img 6186Ordu'da bu yıl ikincisi gerçekleşen ve 23 unvanlı sporcunun ağırlandığı 48 bin TL ödüllü Uluslararası Satranç Turnuvası, 17 Nisan 2016 tarihinde derece elde eden sporcuların ödüllerine kavuşmasının ardından tamamlandı.


Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu işbirliği ile düzenlenen II. Uluslararası Ödüllü Satranç Turnuvası, 14-17 Nisan 2016 tarihleri arasında, Büyükşehir Belediyesi Ordu Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor Salonu'nda düzenlendi.

Romanya, Rusya, Ukrayna, Belarus, Gürcistan, Azerbaycan, Bulgaristan, Slovakya, Mısır, İran, Özbekistan ve Türkiye olmak üzere 12 ülkeden ve ülkemizden 38 ilden 627 sporcunun heyecanlı mücadelesine sahne olan turnuvada; GM Mykhaylo Oleksiyenko (2618), GM Ahmed Adly (2601), GM Alexandar Delchev (2596), GM Yuri Solodovnichenko (2586), GM David Jojua (2583), GM Aleksandr Bortnyk (2565), GM Tornike Sanikidze (2534), GM Kirill Stupak (2530), GM Ulvi Bajarani (2509), GM Davit Benidze (2468) ve GM Urfan Sevdimaliyev (2411) gibi isimlerle birlikte 23 unvanlı sporcu yarıştı.



img 5659Turnuvanın ödül töreni; Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Ordu BB Kent Konseyi Başkanı Av. Atilla Tatar, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Servet Güngör, Fen İşleri Daire Başkanı Mehmet Dikici, Mali Hizmetler Daire Başkanı Mücahit Bıyıkoğlu, Bilgi İşlem Daire Başkanı Bülent Gül, Destek Hizmetleri Daire Başkanı Oktay Şener, İnsan Kaynakları Daire Başkanı Bayram Bayram, Türkiye Satranç Federasyonu Bölge Temsilcisi ve Turnuva Organizatörü Zeki Demircan, TSF Kulüpler Koordinasyon Kurulu Üyesi ve Turnuva Yabancı Sporcular İletişim Sorumlusu Eren Can Güler, Turnuva Başhakemi FA Hakan Özgür ve TSF Ordu İl Temsilcisi Önder Zafer Fazla'nın katılımıyla gerçekleşti.

Turnuva sonunda sporcuların kategorilerine göre elde ettiği dereceler şu şekilde oluştu:







img 5818 img 5830  
8yasgenelordu16 8yasbayanordu16  
8 Yaş Genel ve Bayan Kategorileri ödülleri TSF Bölge Temsilcisi ve Turnuva Organizatörü Zeki Demircan tarafından verildi.  
 
img 5858 img 5867
10yasgenelordu16 10yasbayanordu16
10 Yaş Genel ve Bayan kategorisi ödülleri, Ordu BB Fen İşleri Daire Başkanı Mehmet Dikici tarafından verildi.
img 5881 img 5893
12genelordu16 12bayanordu16
12 Yaş Genel ve Bayan kategorisi ödülleri, Ordu BB Mali Hizmetler Daire Başkanı Mücahit Bıyıkoğlu tarafından verildi.
img 5915 img 5927
14yasgenelordu16 14yasbayanordu16
14 Yaş Genel ve Bayan kategorisi ödülleri, Ordu BB Bilgi İşlem Daire Başkanı Bülent Gül tarafından verildi.
                                            img 5950 
16yasgenelordu16 16yasbayanordu16
16 Yaş Genel ve Bayan kategorisi ödülleri, Ordu BB Destek Hizmetleri Daire Başkanı Oktay Şener tarafından verildi.
img 5979 img 5992
18yasgenelordu16 18yasbayanordu16
18 Yaş Genel ve Bayan kategorisi ödülleri, Ordu BB İnsan Kaynakları Daire Başkanı Bayram Bayram tarafından verildi.
img 6040
        open1800eloaltiordu16
 

1800 Elo ve altı kategorisi ödülleri, Ordu BB Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Servet Güngör tarafından verildi.

    img 6078
    openbayanordu16
En İyi Bayan Sporcu kategorisi ödülleri,  Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu tarafından verildi.

     img 6113
   open1800elouzeriordu16
 

1800 Elo ve üzeri kategorisi ödülleri, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu tarafından verildi.

img 6167

ordugenel2016

Genel Kategorisi ödülleri Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu tarafından verildi.

img 6186
 
Turkish Chess Federation © 2014