Dil Seçimi

English (United Kingdom)Turkish (Turkiye)

banner_kayitliste

onlinekayit tr

OBB Logolar

GSB Logo 2015
 
Ordu'da Coşkulu Açılış Töreni
IMG 9569

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonunun ortaklaşa düzenlediği ve aralarında birçok önemli unvanlara sahip 610 satranç sporcusunun katıldığı “Ordu III. Uluslararası Ödüllü Satranç Turnuvası” başladı.

4 Nisan’da başlayan ve 9 Nisan’da sona erecek olan turnuva için Büyükşehir Belediyesi Ordu Anadolu İmam-Hatip Lisesi Kapalı Spor Salonu’nda açılış töreni düzenlendi. Törene Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Bülent Civelek, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tülay, Genel Sekreter Yardımcısı Hikmet Yıldırım, Daire Başkanları, protokol üyeleri, davetliler, satranç sporcuları ve aileleri katıldı.

IMG 9375


Törende konuşma yapan Genel Sekreter Bülent Civelek, turnuvanın 3 yıl içerisinde yakaladığı başarıya dikkat çekerek, “Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak, Türkiye Satranç Federasyonuyla düzenlediğimiz Ordu III. Uluslararası Ödüllü Satranç Turnuvamız, ülkemiz genelinde düzenlenen özel satranç turnuvaları arasında katılımcı sayısı ve sporcu kalitesi açısından birinci sırada yer alıyor” dedi. 19 ülkeden 51 yabancı sporcu, 42 ilden 241 ve ilimizden de 318 olmak üzere toplam 610 satranç sporcusunun mücadele edeceği turnuvada çeşitli kategorilerde dereceye giren sporculara toplam 52.000 TL ödül vereceklerini söyledi.

IMG 9307


Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tülay, Ordu III. Uluslararası Ödüllü Satranç Turnuvası’nın uluslararası alanda tanınan ve bilinen bir organizasyon hâline geldiğine dikkat çekerek, “Ödüllü Satranç Turnuvası, çok iyi organize edilerek ulusal ve uluslararası alanda adını duyurmaya başladı. Çeşitli illerden ve farklı ülkelerden birçok sporcunun ilgi gösterdiği turnuvaya katılan profesyonel sporcuların ELO (dünya çapındaki satranç puanı) ortalaması 2.100’ün üzerinde. Bu da katılan kişilerin çok kuvvetli sporcular olduğu ve güzel bir turnuva olacağı anlamına geliyor” dedi.

IMG 9393


Ordu III. Uluslararası Ödüllü Satranç Turnuvası, açılış konuşmalarının ardından Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Bülent Civelek ve Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tülay’ın yaptığı sembolik müsabaka ile başladı.

IMG 9534
IMG 9446


Büyükşehir Belediyesi Ordu Anadolu İmam-Hatip Lisesi Kapalı Spor Salonu’nda 4 Nisan’da başlayan ve 9 Nisan’da sona erecek olan turnuvada dereceye giren sporculara ödülleri Pazar günü düzenlenecek törenle dağıtılacak.
 
Turkish Chess Federation © 2014